Mecenat Interrexów w Łowiczu
Fot. Anna Kośmider
Galerie

Mecenat Interrexów w Łowiczu

W Muzeum w Łowiczu od 27 czerwca do 1 września 2024 roku będzie można oglądać ekspozycję pt. „Mecenat Interrexów w Łowiczu. Wystawa ze zbiorów Skarbca Katedry w Łowiczu”.

Chcesz być na bieżąco z przeszłością?

Podanie adresu e-mail i kliknięcie przycisku “Zapisz się do newslettera!” jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wysyłanie na podany adres e-mail newslettera Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków w Warszawie zawierającego informacje o wydarzeniach i projektach organizowanych przez NIKZ. Dane osobowe w zakresie adresu e-mail są przetwarzane zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w Polityce prywatności.

Jest to trzecia z cyklu wielkich wystaw poświęconych sztuce związanej z mecenatem arcybiskupów gnieźnieńskich prymasów Polski, rezydujących w Łowiczu. Pokaz prezentuje wybitne dzieła sztuki malarskiej, złotniczej i tekstylnej, które na co dzień są przechowywane w katedrze oraz katedralnym skarbcu. Obiekty dowodzą znaczenia i wpływu prymasowskiego mecenatu na kulturę Rzeczypospolitej. Ponadto, pokazane są portrety interrexów z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, które pierwotnie zdobiły budynek gmachu pomisjonarskiego, obecnie będący częścią Muzeum w Łowiczu.

Wiktor Olendzki

Redaktor portalu Spotkania z Zabytkami.

Popularne