Zabytki na językach: wyludnione centra miast
Artykuły

Zabytki na językach: wyludnione centra miast

Czy ulica Bracka wciąż jest tym samym tętniącym życiem miejscem, o nieuchwytnej energii, w których bywają artyści i osobowości bohemy? 

Chcesz być na bieżąco z przeszłością?

Podanie adresu e-mail i kliknięcie przycisku “Zapisz się do newslettera!” jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wysyłanie na podany adres e-mail newslettera Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków w Warszawie zawierającego informacje o wydarzeniach i projektach organizowanych przez NIKZ. Dane osobowe w zakresie adresu e-mail są przetwarzane zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w Polityce prywatności.

Pustoszejące centra metropolii, wyludniające się historyczne dzielnice to rosnący problem światowych, a także polskich metropolii. Wraz z rozwojem turystyki i krótkoterminowego wynajmu mieszkań, uchodzi z centrum miast lokalna swoboda. Kraków jest niestety niechlubnym przykładem.

Magazyn „Spotkania z Zabytkami” zaprasza 3 kwietnia o 18.00 do klubu Hevre na krakowskim Kazimierzu przy ul. Meiselsa 18 na pierwszą debatę z cyklu „Zabytki na językach”. Wspólnie z naszymi gośćmi zastanowimy się, czy możliwe jest przeciwdziałanie pustoszeniu kulturowych centrów miast i jeśli tak to jakie strategie są możliwe?

Zabytki na językach: wyludnione centra miast

Spotkanie poprowadzi Łukasz Gazur, rozmawiać z nim będą zaś: pisarz Wojciech Nowicki; Katarzyna Piotrowska, zastępczyni dyrektora Wydziału Kultury oraz specjalistka w dziedzinie ochrony i kształtowania krajobrazu kulturowego oraz ochrony dziedzictwa przemysłowego; dziennikarka Aleksandra Suława oraz przedstawicielka kolektywu Siostry Rzeki – artystka Cecylia Malik.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

„Zabytki na językach” to cykl wydarzeń społeczna – kulturalnych, podczas których organizatorzy będą podejmować kluczowe tematy związane z dziedzictwem kulturowym i przemianami cywilizacyjnymi.

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, z „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik.

Wiktor Olendzki

Redaktor portalu Spotkania z Zabytkami.

Popularne